blog

Projektowanie wnętrz i dekorowanie wnętrz – kilka definicji

 

Dekoracja wnętrz i projektowanie wnętrz, choć są pokrewnymi dyscyplinami, różnią się pod względem zastosowania. Dekoracja wnętrz to proces dekorowania domu w odniesieniu do wykończeń (na przykład tapet i farb, wyboru mebli i wyposażenia, a także dodawania wykończeń i dekoracji, takich jak obrazy i dzieła sztuki. Wszystko to zapewnia pewien „odczucie „do domu, ale zasadniczo podstawowa struktura domu nie ulega zmianie.

Dekoracja wnętrz jest zwykle profesjonalnie wykonywana przez dekoratorów wnętrz, chociaż ostatnio pojawił się trend, aby ludzie uczyli się o dekorowaniu wnętrz za pośrednictwem różnych kursów lub książek, a następnie sami stosowali techniki – zwykle przy skromnym budżecie. Cały cel urządzania wnętrz polega na tym, aby dom był estetyczny i jednocześnie wyjątkowy, ponieważ powinien odzwierciedlać specyficzną osobowość i gust właściciela.

Z drugiej strony projektowanie wnętrz jest bardziej zintegrowane z architekturą budynku, a profesjonalny projektowanie wnętrz online będzie ściśle współpracował z architektami i budowniczymi, aby dokonać wyborów dotyczących integralnego projektu całego domu lub budynku. Obejmuje to przyjrzenie się wyborom dotyczącym układu pomieszczenia, doborowi szafek i płytek oraz wielu innym czynnikom projektowym. Podczas gdy budżet na projektowanie wnętrz na nowe inwestycje był kiedyś minimalny, obecnie uznaje się, że włączenie projektowania wnętrz do projektu oznacza różnicę między zwykłą inwestycją a taką, która przyczynia się do budowania wizerunku marki i stylu życia z projektu. Pieniądze wydane na projektowanie wnętrz są zatem postrzegane jako opłacalna inwestycja w cały proces deweloperski.

Właściciele domów wydają coraz więcej na ulepszanie swoich domów. Ponieważ stosunkowo łatwo jest zmienić wygląd domu poprzez zmianę wykończenia i wyposażenia, duża część tych pieniędzy idzie na dekorację wnętrz. Rosnąca popularność samodzielnego dekorowania wnętrz sprawiła, że pojawiła się cała branża wokół kursów, książek i programów telewizyjnych dotyczących dekoracji wnętrz, która stała się popularnym hobby dla par małżeńskich. Modne są nowatorskie pomysły na Wystrój Wnętrz, które kosztują mniej, a jednocześnie sprawiają wrażenie stylu i klasy.

Młodzi przedsiębiorcy również dostrzegli lukę i rośnie zapotrzebowanie na informacje i kursy dotyczące tego, jak przebić się do branży projektowania wnętrz i dekoracji wnętrz. Dało to również impuls branży dekoracji wnętrz.

Chociaż ostatnio panuje trend, aby ludzie sami podejmowali ekscytujące zadanie przekształcenia domu, należy zauważyć, że dotyczy to bardziej obszaru dekoracji wnętrz. Projektowanie wnętrz nadal wymaga przestudiowania kontekstu projektowania wnętrz, teorii dobrego projektowania, znajomości postępu technicznego w branży inżynieryjnej zarówno dla budynków mieszkalnych, jak i komercyjnych oraz znajomości najnowszych trendów i postępów w branży projektowania wnętrz.

Krótko mówiąc, projekt aranżacji wnętrz, w którym wszystkie elementy projektu są połączone, nadal jest zakresem kompetencji profesjonalnego projektanta, który powinien być w stanie realizować projekty wykraczające poza granice hobby.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *